Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Чуприна Володимир Григорович

БІОГРАФІЯ

Народний художник України, мистецтвознавець, живописець.

Народився 11 серпня 1940 року в селі Хорли Каланчацького району Херсонської області.
У 1968 році закінчив Київський художній інститут (вчителі П.О. Білецький, О.О. Шовкуненко).
Після навчання приїздить до Херсона, де живе й працює понині.

Автор досліджень з етнографії Херсонщини і творчості митців: Г.В.Курнакова, А.Г.Платонова, І.І.Ботька, Ф.Кідера та інших.
Як живописець почав виставлятись з середини 80-х років на всесоюзних, республіканських та зарубіжних виставках.
Автор серії робіт: “Моршин зимовий”, “Краєвиди Криму”, “Лиман в Станіславі”, “Херсонський степ”, “Стара архітектура України” та інших.
Персональні виставки відбулися в Києві, Херсоні, Новій Каховці, Миколаєві а також у Болгарії, Угорщині, Німеччині, Сполучених Штатах Америки, Відні. Твори зберігаються у багатьох музеях та приватних колекціях Європи. У роботах В.Чуприни переважають мотиви Дніпробузького лиману (с. Станіслав), де він має власну майстерню.
Твори митця пахнуть сецесією, артистизмом, вони орнаментальні, декоративні. Форму він узагальнює, виділяє головне, опускаючи натуралістичні деталі. Акварелі мають інтимний характер, носять декоративний підтекст. Інколи така декоративізація виступає на перший план, робиться самодостатньою. І таким чином митець передає свою закоханість у навколишню природу і сприйняття її світу як казкового. Наскільки це применшує серйозність і глибину його мистецтва? Гадаємо, що – аніскільки, якщо він обрав шлях естетизації свого почуття і свого бачення. Якщо ж митець передусім малює своє почуття, то хто може бути йому за суддю? Тим більше, що, естетизуючи, скажімо, своїх натюрмортів, він видобуває зі своєї палітри такі багаті і цікаві, такі складні поєднання тонів і напівтонів, світлого і темного, таку гру форм і орнаментики, що це не може не викликати справжнього захоплення. Тим більше, що майстерність художника у відтворенні першопланово поданих об’єктів (наприклад, квітів у “натюрморти з півоніями”, 1988 р.) настільки безсумнівна, що ні про яку нібито свідомо обрану “грайливість” - мови бути не може. Це прийом, обрана майстром манера.
Чуприна не багатослівний у своїх сюжетних композиціях. Він доступний у сприйнятті – це від його акварельного малярства. Що дошукує краси в простому, буденному, що “витягує ноту” краси з такою, здавалось би банального сюжету, якими в натюрморті можуть бути яблука з глеком молока на дощатому столі, або в’язка риб із сіткою, або в квітах – букети жоржин, півоній чи айстр. Або в численних видах улюбленого ним Станіслава – чарівної бухти на лимані зі скелями, рибальськими сейнерами, каменистими берегами і хатками, що туляться до стрімких скель.
Творчі медитації Чуприни в жанрі натюрморту і квітів, його культура пошуку реалізуються щоразу у конкретних завданнях, як це бачимо, скажімо, в натюрмортах з рибою чи виноградом, з елементарними грубо тесаними дошками, або в його “Віночку над лиманом”, де закохана душа художника струмує рожевими білими барвами квітів на тлі збитого з дощок плоту, чи в “Лиманському натюрморті” – тій його “співані серця”, чи любій для нашого зору композиції “На вікні”, де поєднано “тональну сув’язь” букета ромашок у вазі і гірки жовтих черешень у мисці, - скрізь у десятках композицій Чуприна являє світові і насамперед самому собі сердечну радість, відзначаємо в кожному випадку присутність його закоханості у конкретному просторі і часі у “ликах” нашої степової України.
Ми шануємо акварелістику Володимира Чуприни. Ми чекаємо від нього нових несподіваних зустрічей з одухотвореною херсонською землею. Він спонукає нас до ретельного відчитування “текстів” його серця, загострює наші почуття, думки, він привертає нашу увагу до українського акварельного мистецтва.


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.18 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»